صفحه اصلی

سلامتی از دیدگاه ندای سلامتی

روح انسانی برای زیستن بر روی زمین از ابزارهای جسم و ذهن، روان، عواطف و … بهره می برد. همه این ابزارها را اگر به صورت لایه های وجودی در نظر بگیریم؛ هر گونه عدم تعادل و ناهنجاری در هر یک از این ابعاد یا لایه ها، اثر مستقیم بر بقیه لایه ها خواهد داشت که نهایتاً کل سیستم، نامتعادل یا به عبارتی بیمار می شود.

بنابراین موهبت سلامتی، با تعادل و هماهنگی همه ابعاد وجودی انسان ممکن می شود و هر ورودی ای که باعث نوسان هر یک از این ابعاد شود کل سیستم را از تعادل و سلامتی خارج می کند.

پس برای سلامت بودن باید مراقب همه ورودی های بدن، از چشم و گوش و تنفس و دهان و ذهن، روان و … باشیم و افراد و انرژی ها و مکان ها و موقعیت ها، اشیاء و حتی خوراک و نوشیدنی هایی را که مطابق درون زیبا و پاک وعاشقمان باشد، انتخاب کنیم و با هوشمندی هر چالشی را به منزله فرصتی برای رشد و رفتن به مرحله بالاتر آگاهی در عین آرامش و تعادل تبدیل نماییم. هنر سلامت زیستن، رشد هوشیارانه و متین و آرام از تنگناها و ناپاکی ها به فراوانی و عشق و برکت است که ما با نگرش خود می توانیم آن را انتخاب کنیم و به وجود پاک و زیبا و کامل خود اجازه تجلی و روشنا بخشی و عشق پراکنی به هستی را بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *